Euro 2020 już za rogiem. Już 11 czerwca 2021 roku rozpocznie się kolejna edycja mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn – wyjątkowa, bo rozegrana zostanie w aż 12 państwach. Na największą imprezę sportową tego roku ręce zacierają nie tylko wielcy wielbiciele piłki nożnej, ale też bukmacherzy, dla których jest to tak zwany „sezon”. Jako obstawiający musimy jednak wiedzieć sporo rzeczy na temat zarówno samej imprezy, jak i tego, czego będziemy mogli się spodziewać na łamach serwisów bukmacherskich w jej trakcie – warto przygotować się do tego zawczasu, nie tylko wybierając właściwego bukmachera, który sprosta naszym oczekiwaniom, ale też dowiadując się, jakie drużyny są w formie, które są uważane za faworytów, a które mają duży potencjał do stania się „czarnymi końmi” turnieju. W tym artykule zamierzamy przedstawić tak dużo informacji, jak tylko można potrzebować celem efektywnego, a co najważniejsze po prostu przynoszącego zysk obstawiania.

typy euro 2020 najlepszych typerów
Co obstawiać na Euro 2020? Typy najlepszych typerów w Polsce

Co można obstawiać w trakcie i jeszcze przed rozgrywkami Euro 2020?

Choć mistrzostwa Euro 2020 jeszcze się nie rozpoczęły, już teraz możemy składać zakłady na wybrane jego elementy. Obstawiać możemy już pierwsze spotkania grupowe, w których obie drużyny są już nam znane – jako że jesteśmy jeszcze przed pojedynkami barażowymi, nie każdy mecz się do tego kwalifikuje. Inwestować możemy również w tak zwane „specjalne kupony” – choć jest to obecnie bardzo ryzykowne i niepewne, niektórzy bukmacherzy już teraz dają możliwość wytypowanie drużyny, która wygra całe mistrzostwa, a wybrani również oferują możliwość wskazania między innymi króla strzelców cały mistrzostw, albo też zwycięzców poszczególnych grup (a również tych, którzy trafią do kolejnej fazy mistrzostw, niekoniecznie z pierwszego miejsca).

Euro 2020 – poprzedni zwycięzcy

Zastanawiając się nad tym, na kogo postawić w czasie Euro 2020 warto spojrzeć na to, kto wygrywał poprzednie edycje tych mistrzostw, ale też na to, kto w ich trakcie znalazł się w ostatnich fazach rozgrywki. Oczywiście nie należy kierować się wyłącznie tym, gdyż bardzo ważna jest aktualna forma danej drużyny. Często w ścisłym finale znajdują się drużyny, które w czasie mistrzostw miały albo bardzo dużo szczęścia, albo też po prostu były w formie. Sam wykaz zwycięzców ostatnich mistrzostw prezentujemy poniżej:

  • Euro 1996: Niemcy (1 miejsce), Czechy (2 miejsce)
  • Euro 2000: Francja (1 miejsce), Włochy (2 miejsce)
  • Euro 2004: Grecja (1 miejsce), Portugalia (2 miejsce)
  • Euro 2008: Hiszpania (1 miejsce), Niemcy (2 miejsce)
  • Euro 2012: Hiszpania (1 miejsce), Włochy (2 miejsce)
  • Euro 2016: Portugalia (1 miejsce), Francja (2 miejsce)

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jak widać po powyższym zestawieniu, drużynom takie, jak Niemcy, Włochy. Hiszpania i Portugalia od wielu lat udaje się trafiać na podium. Zawsze będą więc one wysoko notowane i zazwyczaj stawiane w roli faworytów. Należy jednak pamiętać, że wiele z nich znajduje się w innych grupach i często dopiero bezpośrednie pojedynki między nimi zadecydują, która z nich przejdzie dalej. Z notowania można też wynieść kolejny wniosek: raz na jakiś czas drużyny narodowe krajów, których nigdy nie stawiało się jako faworytów, zaskakują i trafiają na jedno z pierwszych miejsc. Doskonałym przykładem tego jest Grecja, zdobywca tytułu w 2004 roku oraz Czechy, którym udało się zdobyć drugie miejsce w 1996 roku.

Faworyci poszczególnych grup Euro 2020

W chwili obecnej serwisy bukmacherskie dają możliwość obstawiania pełnej fazy grupowej w grupach A oraz B, gdzie skład jest pełny. Mimo wszystko jednak, również w innych grupach, do których kolejna drużyna zostanie dodana na podstawie baraży ściśle związanych z Ligą Narodów. Poniżej prezentujemy zarówno państwa z poszczególnych grup, jak i nasze typy na zwycięzców każdej z nich. 

Grupa A

Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria.

Grupa A, jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest jedną z grup, w których znany nam jest już pełen skład. Zdecydowanym jej faworytem są Włochy, którym – pomimo posiadania stosunkowo mocnej kadry – na mistrzostwach nie udało się osiągnąć sukcesu od 2012 roku. Walka o drugie miejsce może być bardzo wyrównana – zwłaszcza, że wszystkie pozostałe zespoły reprezentują bardzo podobny poziom. Szwajcarów często typuje się jako „czarnego konia” tych mistrzostw, a Turcja już w fazie eliminacyjnej pokazała swoją waleczność. Również Walia, która w 2016 roku dotarła aż do półfinału, reprezentuje wysoki poziom, w szczególności w stabilnej grze obronnej. O ile więc pierwsze miejsce przyznające awans jest niemal pewne, z drugim – to kwestia aktualnej formy i zacięcia.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Grupa B

Dania, Finlandia, Belgia, Rosja.

Grupa B jest kolejną, w której można liczyć na bardzo wyrównaną walkę. W świecie bukmacherskim zdecydowanie największym powodzeniem cieszy się Belgia, którą najczęściej stawia się w roli największego faworyta. Jest solidna i na każdych mistrzostwach pokazuje bardzo dużo. Ciekawie może przedstawiać się walka o drugie miejsce, gdyż zarówno Finlandia, jak i Rosja prezentują podobny poziom, czy czym Dania zaskakuje skutecznością, zwłaszcza w obronie. Jest to więc najbardziej niepewna walka o drugie miejsce w całej fazie grupowej.

Grupa C

Holandia, Ukraina, Austria, Zwycięzca barażu A/D.

Choć w grupie C pełny skład jest nieznany, już teraz mówi się, że najwięcej szans mają Holendrzy. Jest to dość przewrotne, gdyż zarówno na ostatnie Mistrzostwa Świata, jak i na Mistrzostwa Europy nie udało im się zakwalifikować – mają jednak bardzo solidny skład i na wcześniejszych mistrzostwach gościli regularnie, zawsze w roli faworytów i za każdym razie plasując się na bardzo wysokiej pozycji w rywalizacji. Za plecami drużyny Holendrów będzie się rozgrywać bardzo ciekawa walka o drugie miejsce, w której w tym momencie w roli faworyta stawia się Austrię. Ukraina też potrafi zaskoczyć, a dużo zamieszania może wprowadzić czwarta drużyna, która zostanie wytypowana na podstawie meczów barazowych. 

ewinner bonusy bukmacherskie
Darmowe promocje i bonusy w eWinner z kodem promocyjnym

Grupa D

Anglia, Chorwacja, zwycięzca barażu C, Czechy.

Bardzo mocna grupa, w której bezpośredni pojedynek o pierwsze miejsce będą toczyli Anglicy i Chorwaci i choć właśnie ich typuje się na faworytów do awansu, w grupie wciąż istnieje jedna niewiadoma, a Czesi pokazali swoje umiejętności w grupie eliminacyjnej. Z pewnością jednak mecz Chorwacji z Anglią będzie hitem tej grupy. Polski bukmacher STS obstawia zwycięstwo Anglii w tej grupie, najlepsi w Polsce typerzy zgadzają się z tym wyborem.

Grupa E

Hiszpania, Szwecja, Polska, zwycięzca barażu B.

Grupa E będzie najczęściej obstawianą grupą w naszym kraju, głównie ze względu na obecność w niej Polski. Nasz kraj jest typowany do awansu z drugiego miejsca – absolutnymi faworytami są bowiem Hiszpanie, którzy na każdych mistrzostwach pokazują ogromną klasę, umiejętności i wytrwałość. To właśnie mecz z nimi będzie hitem tej grupy. Wiele zależy również od tego, kto jeszcze do niej dołączy, bo choć Szwecja zarówno Hiszpanii, jak i Polakom nie powinna sprawić problemu, może okazać się zaskoczeniem.

Grupa F

Zwycięzca barażu A/D, Portugalia, Francja, Niemcy.

Grupa F przez wielu określana jest mianem „grupy śmierci” – głównie ze względu na bardzo mocny skład, w którym znajdują się Francuzi (aktualni Mistrzowie Świata), Portugalczycy (aktualni Mistrzowie Europy) oraz Niemcy, którzy na każdym turnieju pokazywali klasę, a z pewnością będą chcieli się odegrać po poprzednich nieudanych mistrzostwach. Wiele wskazuje na awans bezpośredni bardzo mocnej Francji, choć każdy kraj ma tutaj niemal równie szanse. Byłoby sporym zaskoczeniem, gdyby któraś z trzech drużyn obecnych w tej grupie nie awansowała – jak jednak doskonale wiemy, tylko dwóm państwom z tej grupy uda się przejść dalej. Pewne jest jednak, że to państwo, które dołączy do tej grupy w wyniku spotkań barażowych będzie miało niezwykle trudne zadanie do wykonania. Można tutaj liczyć na bardzo zażartą rywalizację, zwłaszcza przy spotkaniach bezpośrednich Portugalii i Francji. Z perspektywy osoby obstawiającej musimy z kolei zdać sobie sprawę, że tutaj wiele będziemy oddawać losowi, obecnej formie piłkarzy (zostanie ona, oczywiście, zweryfikowana w czasie spotkań towarzyskich rozgrywanych jeszcze przed mistrzostwami) oraz często piłkarskiemu szczęściu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Polska a zakłady bukmacherskie na Euro 2020

W czasie Mistrzostw Europy 2020 można spodziewać się dokładnie takiego samego zainteresowania meczami reprezentacji Polski, jak w czasie poprzednich imprez, w których ta brała udział. Choć do tych spotkań można podchodzić patriotycznie, nie zawsze jest to zalecane – nawet jeśli postawienie pieniędzy na Polskę zaogni emocje towarzyszące każdemu z jej spotkań, czasem warto pomyśleć o realnym wyniku danego spotkania. Wszystko tutaj zależy jednak od tego, czy mamy ochotę ryzykować. Zwłaszcza, że naszą drużynę czeka między innymi spotkanie z arcytrudną Hiszpanią. Zdarzały się oczywiście sytuacje, w których naszej drużynie zdarzało się wygrywać z najbardziej utytułowanymi rywalami, w tym z Portugalią. Jedno jest pewne: kursy na naszą drużynę będą w tym przypadku zdecydowanie najkorzystniejsze dla nas.

Osobną sprawą jest obstawianie, czy reprezentacji Polski uda się awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Tutaj szanse są naprawdę duże i choć awans z pierwszego miejsca najprawdopodobniej przypadnie Hiszpanii, niesamowicie prawdopodobne jest to, że nasz kraj osiągnie drugie miejsce, również premiowane owym awansem. Jak jednak wiadomo, piłka nożna jest sportem bardzo nieprzewidywalnym – w związku z tym z każdym zakładem wiąże się nutka niepewności. Najlepsi w Polsce bukmacherzy mają w swojej ofercie tak wiele zakładów, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, z całą pewnością lepiej dobrze przeanalizować Euro 2021 przed obstawianiem kuponu.

Euro 2020 typy Ekspertów

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn od zawsze są powodem do multum spekulacji na temat tego, kto wygra, kto okaże się tak zwanym „czarnym koniem”, a kto zaliczy spektakularną porażkę mimo, że nikt wcześniej by się tego nie spodziewał. Ma to swoje odzwierciedlenie na rynku bukmacherskim, na którym wraz ze zbliżaniem się imprezy będzie coraz większy ruch i zainteresowanie typami na Euro 2020. Najlepsi w Polsce typerzy mają swoje typy na Euro 2020, którymi chętnie dzielą się na takich forach bukmacherskich jak najpopularniejsze w naszym kraju BetOnline. To prawdopodobnie najlepsze forum bukmacherskie, na którym zawodowi typerzy publikują bezpłatnie, typy na Euro 2020, analizy do takich spotkań i uczestniczą na czacie.

Właśnie dlatego warto zacząć obstawianie już teraz, a na pewno zapoznać się z tym, kto uważany jest za faworyta Euro 2020, a kto nie. Inwestowanie w kupony najlepiej rozpocząć właśnie od pozyskania tak dużej ilości informacji, jak tylko się da – tylko w ten sposób zapewni się sobie znacznie większe szanse na ewentualny sukces.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułPromocje bukmacherskie na start – który bukmacher najlepszy?
Następny artykułTypowanie piłki nożnej – LV BET vs Noblebet?
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?