Zakłady bukmacherskie są czymś, czym interesuje się coraz więcej zagorzałych kibiców najpopularniejszych w Polsce dyscyplin sportu, ale i tych bardziej niszowych, cieszących się u nas nieco mniejszym zainteresowaniem. Wiele z takich osób po spróbowaniu swoich sił właśnie w nich dochodzi do wniosku, że są one zwykłą formą hazardu, w której największe znacznie ma szczęście i los. Prawda jest jednak zupełnie inna – zakłady bukmacherskie wymagają od gracza dużej wiedzy i jeszcze większych umiejętności, a przede wszystkim spokoju i opanowania, czego często nie zachowują początkujący (najczęściej poddający się emocjom związanym z samym spotkaniem). Aby skutecznie obstawiać, konieczne jest dowiedzenie się wszystkiego o drużynach, jakie zetrą się ze sobą w bezpośredniej rywalizacji – warto w tym celu przejrzeć to, na które drużyny stawiają najlepsi obstawiający. Właśnie z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się typy bukmacherskie. Niestety, na dzisiejszym rynku wręcz przesyconym nimi coraz ciężej wyłowić te, które są naprawdę wartościowe. W naszym poradniku zawrzemy krótki poradnik dotyczący tego, jak się nie „nadziać”.

najlepsze typy bukmacherskie
Gdzie najlepsze typy bukmacherskie? Szukamy skutecznych typerów

Gdzie znaleźć WIARYGODNE typy bukmacherskie?

Już podchodząc do poszukiwania stron z profesjonalnymi typami bukmacherskimi powinniśmy mieć świadomość, że żadna z nich nie powinna (a nawet nie może) być nieomylne. Każdemu zdarza się źle obstawić wybrane spotkanie. Zwłaszcza, że – jak doskonale wiemy – każdy sport bywa przewrotny, a wynik nie zawsze jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, przy wybieraniu miejsca z typami możemy zwrócić uwagę na jego ostatnią skuteczność (oczywistym jest, że zazwyczaj nie powinno się mylić), jednak zawsze zwracajmy uwagę zwłaszcza na te pomyłki – jeżeli są nieduże, oznacza to, że w grę weszła właśnie wspomniana losowość, na którą typer po prostu nie ma wpływu. Swoją wiedzę na temat typowania warto uzyskiwać między innymi za pośrednictwem:

  • profesjonalnych blogów – wiele osób zajmujących się zakładami bukmacherskimi w sposób profesjonalnych prowadzi własne blogi z typami na nadchodzące spotkania, zwłaszcza te wysokiej rangi i bardziej popularne. Warto zaglądać i na nie, wystrzegając się tego, czym tak naprawdę się cechują (więcej o tym – w kolejnym akapicie);
  • grup dyskusyjnych – w świecie, którym rządzą media społecznościowe nie brakuje wszelkiego rodzaju grup (przede wszystkim na Facebooku) zrzeszających „starych wyjadaczy” bukmacherskich. Warto posiedzieć na nich chwilę i zobaczyć, który z nich jest naprawdę doświadczony, udziela się najwięcej i jest najbardziej ceniony przez społeczność. Wtedy można go uznać za wiarygodnego i bazować na jego wiedzy właśnie przy samodzielnym obstawianiu. Nie róbmy jednak niczego pochopnie, zawsze najpierw obserwując, a potem działając;

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

  • forów dyskusyjnych – podobnie, jak w przypadku grup dyskusyjnych, istnieje kilka poważnych forów dyskusyjnych jak forum BetOnline, które budują społeczność wokół zakładów bukmacherskich. Warto zarejestrować się na ich łamach i śledzić każdą dyskusję – analiza to podstawa do skutecznego obstawiania, a typy ludzi pozwalają nam zdobyć cenną wiedzę dotyczącą tego, co warto obstawić w danym spotkaniu, a czego raczej się wystrzegać.

Jak odróżnić najlepsze typy bukmacherskie od tych o wątpliwej wiarygodności?

Rzeczą podstawową w poszukiwaniu miejsca z wiarygodnymi i godnymi zaufania typami na mecze, które nas interesują jest dowiedzenie się, czego powinno się w takich miejscach wystrzegać, aby po prostu nie zostać poddanym manipulacji, albo nie zostać wprowadzonym w błąd. W związku z tym poszukując typów wystrzegajmy się w szczególności stron bukmacherskich, które:

  • nie wyglądają atrakcyjnie – jeżeli strona zawierające typy bukmacherskie wygląda na taką, która została wykonana „na kolanie” i na szybko, powinniśmy traktować ją jako niewiarygodną – bukmacherzy lubią opłacać tego typu serwisy, oferując im prowizje od każdej rejestracji; właśnie to prowadzi do szybkiego ich powstawania, najczęściej w bardzo dużych ilościach;
  • są prowadzone przez nieznaną osobę – jeżeli odwiedzamy blog typerski lub stronę z typami, warto zwrócić uwagę na to, kto pisze na nich artykuły i na kim tak właściwie będziemy polegać; profesjonalne blogi przytaczają typy osób, które naprawdę znają się na temacie i są rozpoznawalne właśnie w światku bukmacherskim;
  • nie dają możliwości dyskusji – jeżeli strona lub blog wyłączyły możliwość komentowania typów, oznacza to, że ich autorzy nie chcą dyskusji i krytyki pod ich typami – jest to dość podejrzane i na pewno powinno zapalać u nas czerwoną lampkę;
  • są blogami prywatnymi z niewielką ilością komentarzy – jeżeli blog cieszy się niskim zainteresowaniem, a w dodatku jest prowadzony przez osobę o niewiadomym autorytecie, powinniśmy na niego uważać, gdyż może być po prostu mało wiarygodny – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to założenie własnej strony czy bloga nie kosztuje zbyt wiele wysiłku i czasu;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • wymagają natychmiastowej opłaty – jeśli dany serwis wymaga od nas płatności, zanim jeszcze pozyskamy dostęp do typów, jest w tym coś podejrzanego; typy zazwyczaj są publikowane darmowo, chyba, że strona zawierająca je jest naprawdę wysokich lotów – sprawdźmy to jednak zawczasu, nie wydając pieniędzy na coś niepewnego.

W tym wszystkim warto po prostu zachować zdrowy rozsądek i uważać na wszelkiego rodzaju oszustów i osoby, które po prostu chcą wyciągnąć od nas pieniądze za bezwartościowe informacje.

Alternatywa dla internetowych typów bukmacherskich

Typy bukmacherskie są czymś, na co zwracają uwagę zarówno profesjonaliści, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi i po prostu potrzebują pomocy właśnie w tych pierwszych krokach. Typy bukmacherskie nie powinny być jednak jedynym źródłem naszych informacji na temat spotkania, które chcemy obstawić – zwłaszcza, jeżeli jest to nasz pierwszy raz. Oczywiście, powinniśmy brać je pod uwagę i czerpać pewną wiedzę za ich sprawą, jednak podstawą powinno być zaznajomienie się z oboma drużynami, które biorą udział w rywalizacji. Biorąc jako przykład spotkanie w piłce nożnej możemy śmiało powiedzieć, że liczy się tutaj przede wszystkim pozycja w tabeli danej drużyny (czy to tej biorącej udział w zmaganiach ligowych, czy też reprezentacji, w przypadku spotkań kadrowych), ale i aktualna forma.

darmowy bonus bez depozytu w sts
Kod promocyjny na bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Zwróćmy więc uwagę między innymi na kluczowych zawodników i to, jak radzą sobie w pojedynkach – nie wahajmy się porównywać ich z rywalami, bazować na stronach ze statystykami (często wiele z nich przedstawia sam bukmacher na swoich łamach) oraz na bieżąco monitorować sytuacje w zespole. Jeżeli będziemy siedzieć w tym dłużej zauważymy, jak duże ma to znaczenie w dokonywaniu zakładów bukmacherskich, ale też w weryfikowaniu, czy wybrane typy bukmacherskie rzeczywiście są czymś, na czym możemy polegać i po prostu pokrywają się z tymi ustalonymi przez nas samych.

Legalni bukmacherzy – gdzie sprawdzać swoje umiejętności typerskie „w akcji”?

Jeżeli jest to nasz pierwszy raz, a typy bukmacherskie traktujemy jako swoisty drogowskaz, zadbajmy o to, aby zakładu dokonać u właściwego bukmachera. Przede wszystkim upewnijmy się, że jego działalność na terenie naszego kraju jest po prostu legalna. Drugą kwestią, ważną przy stawianiu pierwszych kroków w obstawianiu, jest też bonus powitalny, za sprawą którego będziemy mieli więcej środków na sprawdzanie swoich sił. Poniżej prezentujemy kilku bukmacherów jak STS czy Fortuna, których oferta pod tym kątem jest najatrakcyjniejsza. Miejmy przy tym na uwadze fakt, że większość profesjonalistów swoje konta posiada u kilku różnych operatorów bukmacherskich i porównuje ich konkretne oferty związane ze spotkaniem, które ich w danym momencie interesuje.

STS

STS (Star-Typ Sport) na polskim rynku istnieje od 1997 roku, a cechuje się przejrzystością zarówno serwisu internetowego, jak i zasad panujących na jego łamach. Jest ulubionym miejscem zarówno doświadczonych, jak i mniej obeznanych z tematem typerów, bo oferuje podwojenie pierwszej wpłaty (nawet do 1200 złotych!), bezpieczny pierwszy zakład (świetna opcja na przetestowanie typów) oraz bonusy premiujące stałą i aktywną grę na jego łamach. Z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowo 29 PLN bez depozytu na www.STS.pl.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Fortuna

Fortuna to kolejny bukmacher, który swoje wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu usług bukmacherskich przetapia w atrakcyjną ofertę, oferując świetny program lojalnościowy, za zapisanie się do którego można pozyskać tak zwany freebet (darmowy zakład – świetna opcja dla tych, którzy nie są jeszcze pewni swoich wyborów!). Jest kolejnym bukmacherem oferującym bonus od pierwszego depozytu (2000 złotych od pierwszej wpłaty), zakład bez ryzyka (200 złotych – jeżeli przegramy w pierwszym naszym kuponie, jest ono nam zwracane na konto bonusowe) i wiele innych. Dodatkowo na www.eFortuna.pl wiele promocji ograniczonych czasowo zachęca nas do stałego śledzenia jego oferty – zwłaszcza w przypadku Mistrzostw Typerów, będących stałą promocją w wachlarzu usług tej firmy.

Superbet

Superbet jest firmą stosunkowo nową na rynku w Polsce, istniejącą zarówno w formie stacjonarnej, jak i Internetowej (od lutego 2020 roku). Nowym użytkownikom zapewnia bonus do trzech pierwszych ich wpłat – ten od pierwszej może wynosić nawet 300 złotych, od drugiej – 200, a od trzeciej – 100 (przy dokładnie takich samych wpłatach – jest ich podwojeniem). Otrzymujemy więc nawet 600 złotych na darmowe obstawianie. Pełna oferta bonusów na www.Superbet.pl.

Czy istnieją najlepsze typy bukmacherskie?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakładami bukmacherskimi, ale jeszcze nigdy nie próbowaliśmy swoich sił właśnie w nich, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nikt nie stał się profesjonalnym typerem z dnia na dzień. Konieczne jest nabycie odpowiedniego doświadczenia, przy czym my zalecamy jak największe korzystanie z bonusów powitalnych popularnych legalnych bukmacherów i zdobywanie tego doświadczenia na własną rękę. Najlepsi bukmacherzy pozwalają graczom najpierw sprawdzić ich ofertę korzystając z kont tymczasowych, dopiero po kilku tygodniach możemy się zdecydować na weryfikację konta i korzystanie z jej pełnej wersji.

Oczywiście, można posiłkować się w tym typami bukmacherskimi publikowanymi w internecie – ważne jest jednak, aby konfrontować je z własną wiedzą oraz porównywać je między sobą. Tylko wtedy można mieć pewność, że typy są sprawdzone, wiarygodne i po prostu warte zainwestowania i przetestowania na własnej skórze.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułNajpopularniejsze systemy bukmacherskie dla początkujących
Następny artykułPolski bukmacher STS – oferta zakładów, bonusy za darmo
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?