Ważne jest, by podkreślić, że obstawianie w zakładach bukmacherskich to nie tylko same plusy. Oczywiście, warto w tym miejscu wspomnieć o możliwości zarobku, czy zagwarantowaniu sobie dużej dawki emocji. Są też jednak minusy. Trzeba się z nimi zapoznać, by ewentualna decyzja o rejestracji w firmach bukmacherskich była naprawdę dobrze przemyślana. Dzisiaj podpowiadamy również, jak nie uzależnić się od gry w takich właśnie podmiotach….

jak nie uzależnić się od hazardu
Jak nie uzależnić się od obstawiania w zakładach bukmacherskich?

Wyznacz limit dotyczący czasu na grę

Jakie są cienie obstawiania w firmach bukmacherskich? Przede wszystkim chodzi o straty finansowe. Niektórzy grają praktycznie każdego dnia. Nie kontrolują tego, przez co zawalają obowiązki w pracy, domu itp. Bardzo ważne jest zatem to, by już na samym początku były postawione odpowiednie granice. Musisz już od pierwszego dnia ustalić sobie, jak dużo czasu będziesz spędzał na analizowaniu oferty w wybranym przez Ciebie bukmacherze internetowym jak Polski bukmacher STS czy Fortuna. Istotne jest, żeby wyznaczyć sobie priorytety, a potem się ich trzymać.

W czasie standardowego tygodnia (od poniedziałku do piątku) pracujesz? W takim razie nie możesz tego zaniedbywać. Pamiętaj, że to Twoje główne źródło utrzymania. Na zakładach bukmacherskich można co prawda zarabiać, ale jest to dopiero melodia przyszłości. Poza tym taka sztuka nie każdemu się udaje. Jeśli zatem nie masz czasu w ciągu tygodnia, to graj jedynie w weekendy. Obstawiasz przeważnie spotkania piłki nożnej? W takim razie oferta będzie dla Ciebie jak najbardziej satysfakcjonująca. W czasie soboty i niedzieli też nie możesz od rana do wieczora typować. Wszystko musi być dokładnie ustalone.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Powinieneś znaleźć czas na spędzenie go z rodziną, wykonanie obowiązków domowych itp. Zastanów się, ile możesz przeznaczyć na zakłady bukmacherskie. Tak, by nie zaniedbywać nie tylko pracy, ale także swoich najbliższych. Nie możesz siedzieć kilkanaście godzin przy komputerze także z innego względu. Wtedy Twoja koncentracja nie będzie optymalna. Będziesz zmęczony, pewnie również zdenerwowany, a to nie wpłynie dobrze na obstawiane przez Ciebie spotkania.

Nie graj za zbyt duże dla Ciebie stawki

Gracze często nie potrafią dokładnie określić tego parametru. To natomiast spory błąd. Kwestie finansowe bardzo często mogą być początkiem problemów z uzależnieniem… Warto zatem ustalić limit nie tylko dotyczący czasu spędzanego na analizowaniu oferty bukmacherskiej. Musisz także zastanowić się właśnie nad tym aspektem. Dlaczego? Powinieneś dokładnie zdefiniować, jak dużo pieniędzy możesz bez żalu ewentualnie stracić na zakładach u bukmacherów w Polsce. Warto bowiem zakładać czarny, pesymistyczny scenariusz.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nie przeznaczaj na grę pieniędzy na czynsz, niezbędne zakupy itp. Powinny być to takie środki, które naprawdę możesz przegrać. Ewentualna strata w żaden sposób nie powinna wpłynąć na jakość Twojego życia, jak i członków rodziny. Oczywiście, potem trzeba trzymać się tych ustaleń. Jeśli w danym miesiącu przegrałeś zakładaną sumę pieniędzy, to nie możesz wpłacać kolejnego depozytu, by jak najszybciej się odegrać. Aby się nie uzależnić, musisz od samego początku panować nad swoimi emocjami i rozmaitymi pokusami.

Zachowaj równowagę w życiu

Może nie dla wszystkich jest to jasne, aczkolwiek wygrywanie w zakładach bukmacherskich jest zależne od wielu kwestii. To m.in. duża wiedza, wzrastające z każdym kolejnym rokiem doświadczenie itp. O czym jeszcze nie wolno zapominać? Bardzo mocno liczy się spokój wewnętrzny. Trzeba zatem dbać o to, by w naszym życiu była zachowana odpowiednia równowaga. Jeśli pracujesz, masz żonę i dzieci, to żadnego z tych aspektów nie możesz zaniedbywać. Rodzina zawsze powinna być dla Ciebie na pierwszym miejscu w hierarchii. Potem praca, ponieważ jest to Twoje główne źródło utrzymania. Dopiero w dalszej kolejności możesz ulokować m.in. zakłady bukmacherskie. Hierarchia nie może zostać zaburzona.

bukmacher betfan obstawianie bez podatku
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus i obstawianie bez podatku

Osoby uzależnione zaczynają zaniedbywać członków rodziny oraz obowiązki w pracy. Nie można do tego dopuścić. Staraj się zatem odpowiednio spożytkować czas w ciągu każdego kolejnego dnia. By wygrywać w firmach bukmacherskich, musisz troszczyć się o zdrowie, aktywność fizyczną itp. Wtedy łatwiej będzie Ci selekcjonować odpowiednie wydarzenia. Dbaj również o to, by jak najszybciej rozwiązywać kłopoty w domu, pracy. Po to, by w trakcie typowania mieć „czystą głowę”.

Kiedy potrzebna jest pomoc specjalisty?

Jeśli masz problem, sam musisz zacząć zdawać sobie z tego sprawę… Warto zatem o racjonalną ocenę konkretnej sytuacji. Nie bagatelizuj też sygnałów płynących np. od szefa, kolegów z pracy, czy członków rodziny. Czujesz, że nie potrafisz tego wszystkiego kontrolować? Grasz za dużo i nie możesz przestać? Ustaliłeś sobie limity dotyczące wpłat, ale i tak robisz depozyt za depozytem?

Przegrywasz coraz więcej pieniędzy, a oszczędności kurczą się w zastraszającym tempie? Warto udać się zatem do odpowiedniego lekarza. Najlepiej takiego, który ma doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Im szybciej rozpoczniesz terapię, tym lepiej. To żaden wstyd, a dzięki temu będziesz mógł wrócić do normalności.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułGra bez podatku u bukmachera w Polsce
Następny artykułRanking najlepszych w Polsce bukmacherów online
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?