Szybkie płatności BLIK na dobre zagościły w polskich domach. Obecnie platforma Polski Standard Płatności skupia najważniejsze banki, w których Polacy posiadają rachunki, w tym PKO BP, Santander, Millennium, ING i wiele innych banków. W parze z aplikacjami mobilnymi umożliwiającymi wypłaty z bankomatów, czekami i naturalnie płatnościami mobilnymi, BLIK zdeklasował konkurencję i dzierży palmę pierwszeństwa wśród najchętniej wybieranych metod płatności online i offline.


Liczby mówią same za siebie: w trzecim kwartale bieżącego roku w naszym kraju za pomocą BLIK dokonano 324 mln transakcji o wartości blisko 43 mld zł. Obecnie z platformy tej korzysta 12 mln Polaków. I większośc korzysta z niej aktywnie! Nic więc dziwnego, że BLIK jest najchętniej wybieraną metodą płatności w sklepach online i u rozmaitych usługodawców. Należą do nich także bukmacherzy Internetowi.
Wpłaty za pomocą BLIK u polskich bukmacherów
Obecnie duża część legalnie działających operatorów umożliwia wpłatę depozytu tą metodą. Obok Przelewy24, Paysafecard, e-portfeli w rodzaju Skrill, płatności za pomocą kart Visa i Mastercard, BLIK jest często oferowaną alternatywą. Płatności BLIK honoruje m.in. STS, Fortuna, Betclic, LVBet i kilku innych. Nie wpłacimy kasy tą metodą choćby w Noblebet.
Aby zasilić konto tą metodą, będziemy musieli posiadać konto u bukmachera z BLIK-iem posiadającego licencję Ministra Finansów. Zakładamy, że rejestrację macie już za sobą. W takim układzie kierujemy swoje kroki do działu z wpłatami – ikona prowadząca do bankowości znajduje się najczęściej w prawym górnym rogu strony.
W następnym kroku musimy wybrać BLIK spośród dostępnych metod płatności. Po wpisaniu kwoty i wysłaniu formularza zostaniemy poproszeni o kod BLIK. Aby go uzyskać, powinniśmy uruchomić aplikację mobilną banku, w którym posiadamy rachunek. Kod BLIK ma ograniczoną ważność i po 120 sekundach będziemy musieli wygenerować kolejny.
Kod BLIK składa się z sześciu cyfr. Wpisujemy je w odpowiednim polu u buka. Teraz musimy zatwierdzić płatność za pomocą bankowej apki mobilnej. W zależności od banku, w którym posiadamy konto, należy tutaj wpisać kod PIN, hasło lub w inny sposób autoryzować transakcję. Ta dwustopniowa weryfikacja płatności uniemożliwia dostęp do naszych środków osobom trzecim.
Po zatwierdzeniu płatności środki z naszego konta w banku trafiają do bukmachera. Teraz możemy przejść do składania kuponu.
Zalety wpłat poprzez BLIK u bukmacherów
Do największych zalet płatności przez BLIK u buków należą:
- szybkość – pieniądze od razu trafiają na nasze saldo u bukmachera. Transakcja zajmuje dosłownie kilka sekund.
- wygoda – wpłaty można dokonać przy pomocy telefonu z dowolnego miejsca. Osoby, które nie czują się pewnie z obsługą aplikacji mobilnych mogą wygenerować kod BLIK w witrynie swojego banku po zalogowaniu.
- brak opłat – płatności BLIK są zwolnione z dodatkowych prowizji i zdeponowanie środków nic nas nie kosztuje.
- bezpieczeństwo – podczas transakcji korzystamy z jednorazowego kodu i nie podajemy danych w rodzaju numeru konta czy numeru karty płatniczej.
Wady płatności za pomocą BLIK
BLIK jest zdecydowanie wygodny i popularny, jednak z kilku powodów nie jest w stanie zawalczyć o pierwsze miejsce na podium, jeśli chodzi o depozyty bukmacherskie. Dlaczego?
- wypłaty za pomocą BLIK są niemożliwe – ta metoda płatności służy tylko do wpłat.
- limity – transakcje BLIK posiadają uciążliwe limity jednorazowych i dziennych transakcji. Wahają się one w zależności od banku, w którym posiadamy rachunek. Można je modyfikować w ustawieniach konta bankowego.
- ograniczenia rynkowe – choć BLIK powoli wchodzi na europejskie salony, tą metodą nie zapłacimy w u zagranicznego operatora kasyn czy zakładów sportowych online.
Jak mogliśmy się przekonać, płatności BLIK niewątpliwie posiadają więcej zalet niż wad. Bezpieczeństwo, względna anonimowość, brak opłat i całkiem duża popularność świadczą zdecydowanie na plus BLIK, tym bardziej, że BLIK współpracuje dziś z większością banków działających na terenie RP. Na koniec zaś, dzięki apce mobilnej złożenie depozytu ta metoda jest najzwyczajniej w świecie dziecinnie proste.