Bonusy stanowią ten element oferty firm bukmacherskich, który zdecydowanie najbardziej przyciąga do nich nowych klientów. Ci bardzo chętnie z nich korzystają, skuszeni perspektywą otrzymania darmowych środków na typowanie. Czy jednak pozyskaną za ich pośrednictwem gotówkę jesteśmy w stanie od razu wypłacić na konto bankowe? A może wcześniej będziemy musieli spełnić jakieś wymagania? To wszystko postaramy się wyjaśnić w dzisiejszym poradniku.

Jak wypłacić bonus bukmacherski
Jak wypłacić bonus bukmacherski?

Jak działa standardowy bonus bukmacherski?

Aby zrozumieć mechanizm wypłaty bonusy należy najpierw pojąć, jak ten bonus tak właściwie działa. Oczywiście niektórzy bukmacherzy online podchodzą do całego systemu w sposób nieszablonowy – w większości przypadków jednak wszystko wygląda następująco:

  1. Po spełnieniu wymagań związanych z otrzymaniem bonusu, środki przyznawane są na nasze saldo promocyjne. Nie można z niego ich wypłacić, ani też wykorzystać w dowolny sposób. Będziemy mogli je przeznaczać tylko na to, na co pozwala regulamin.
  2. W czasie kolejnych zakładów, podczas tworzenia kuponu, możemy wybrać, czy chcemy typować za środki pochodzące z salda głównego czy bonusowego.
  3. Aby środki z bonusu były możliwe do wypłaty, trzeba dokonać obrotu nimi i grać za ich pośrednictwem. Wyjaśniamy to w dziale poniżej.

Istnieją również bonusy, które trafiają bezpośrednio na nasze saldo główne. Ich wartość jest jednak znacznie mniejsza. W tej właśnie formie zazwyczaj występują kody promocyjne, które podczas rejestracji pozwalają nam wpisać tylko najlepsi bukmacherzy w Polsce.

Co trzeba zrobić, aby wypłacić ten bonus?

Środki znajdujące się na saldzie bonusowym musimy przenieść na swoje konto główne – dopiero wtedy będziemy mogli nimi swobodnie zarządzać, w tym również i wypłacić je na własne konto bankowe. Na przeniesienie środków mamy określony czas od ich pozyskania – zazwyczaj jest to miesiąc, choć zależy to przede wszystkim od rodzaju bonusu i tego, ile środków za jego pośrednictwem ostatecznie pozyskamy.

Na czym polega tego typu przenoszenie? Sprowadza się ono do tak zwanego “obrotu bukmacherskiego”, a zatem wydania środków z konta bonusowego określoną liczbę razy – koniecznie na ustalonych przez bukmachera warunkach. Warunki te mogą brać pod uwagę:

  • ilość obrotów, jakie trzeba wykonać – im ona mniejsza, tym lepiej dla nas,
  • minimalny kurs na kuponie – chodzi o kurs na pojedyncze zdarzenie, ale też na cały kupon,
  • rodzaj kuponu – wybrani bukmacherzy online pozwalają na dokonywanie obrotu wyłącznie na kuponach akumulacyjnych, a zatem takich, które zawierają w sobie kilka różnych zdarzeń,
  • oferta – niektórzy operatorzy pozwalają na obracanie środkami bonusowymi tylko w ramach określonej oferty (na przykład w obrębie konkretnej dyscypliny sportu). Wiele w tym miejscu zależy od tego, z jakim bonusem bukmacherskim tak właściwie mamy do czynienia.

Ciężko jest powiedzieć, którzy bukmacherzy online w Polsce stwarzają najlepsze warunki do obrotu dawanym przez nich bonusem. Każdy z nich wymaga bowiem czegoś innego, a same wymagania stanowią bardzo istotny element rywalizacji między nimi.

Obroty bonusów powitalnych u najpopularniejszych bukmacherów

Jak już wcześniej powiedzieliśmy, wszyscy bukmacherzy online proponują inne warunki związane z obrotem dawanymi przez nich bonusami. Jeżeli więc wybieramy bukmachera dla siebie, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wartość proponowanego przez niego bonusu powitalnego, ale też – a może przede wszystkim – na warunki, jakie trzeba spełnić przed wejściem w posiadanie dawanych przez niego środków.

Bardzo przyjazne, a przede wszystkim czytelne i jasne warunki obrotowe przedstawia bukmacher STS. Wymaga on od nas trzykrotnego obrócenia środkami bonusowymi. Jeżeli więc wpłaciliśmy maksymalne 1200 złotych w pierwszym depozycie, tyle trafi do nas również w środkach bonusowych – na zakłady będziemy musieli wydać 3600 złotych (trzykrotność bonusu). Dodatkowe warunki są dwa: każdy zakład musi zostać zawarty na zdarzenia o kursie minimalnym równym 1.91. Na obrót mamy zaś równo 30 dni.

W Superbet bonus powitalny działa bardzo podobnie. Bukmacher przyznaje nam 100% naszej pierwszej wpłaty w środkach bonusowych – maksymalnie 200 złotych. Środkami tymi  musimy obrócić dwukrotnie na kuponach o kursie minimalnym równym 1.8. Bonus powitalny jednak posiada również tak zwany “cashback” oraz “tydzień bez ryzyka”. W przypadku obu tych promocji, obrót środkami promocyjnymi odbywa się na dokładnie tych samych warunkach.

ZOBACZ: STS obrót bonusem

Jeżeli chodzi o wymagania obrotowe, zdecydowanie najlepiej prezentuje się oferta bukmachera Fortuna, który podchodzi do bonusu zgoła odmiennie. Wręcza on użytkownikowi możliwość zagrania tak zwanego zakładu do ryzyka (maksymalnie 600 zł). Jeśli więc nasz pierwszy kupon po rejestracji okaże się przegrany, buk zwróci nam równowartość jego stawki. Zrobi to poprzez anulowanie tego kuponu – oznacza to, że środkami nie będziemy musieli w żaden sposób obracać. Natychmiast je wypłacimy lub przeznaczymy na dalsze typowanie.

Wypłaty środków u bukmacherów

Gdy środki bonusowe trafią na nasze saldo główne, będziemy mogli wypłacić je na swoje konto bankowe. Polscy bukmacherzy są przy tym zobligowani do tego, by oferować nam wyłącznie jeden sposób na to, by otrzymać te środki. Chodzi właśnie o przelew na konto – koniecznie takie należące do nas (jest to odpowiednio weryfikowane). Czy to oznacza, że będziemy musieli czekać najpierw na to, aż bukmacher zaakceptuje nasze zlecenie wypłaty, a potem na to, aż środki zostaną zaksięgowane przez bank wyjściowy i wejściowy? W większości przypadków tak, co mocno spowalnia cały proces.

ZOBACZ: STS konto tymczasowe

Najlepsi bukmacherzy w Polsce opracowali jednak specjalny system, który pozwala cieszyć się zaakceptowaną wypłatą w zaledwie kilkanaście minut od jej zlecenia. Korzystają przy tym z usług pośredników szybkich płatności (zwykle tych samych, za pomocą których można u nich dokonywać wpłat). Dzięki temu przelewy przychodzą błyskawicznie i wciąż pojawiają się na naszym koncie bankowym (a zatem spełniają wymagania narzucane przez ustawę hazardową). Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy operatorzy dają taką opcję, 

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułJose Mourinho – najsłynniejszy trener w historii?
Następny artykułGry karciane w bukmacherskich aplikacjach mobilnych
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?