Rynek bukmacherskie w Polsce cały czas rośnie od ostatniej zmiany w ustawie hazardowej. Był okres przed nią, kiedy głównie w internecie można było grać na zagranicznych stronach, które bardzo często oferowały grę bez podatku, a także lepsze kursy od najbardziej popularnych zakładów. Ustawa hazardowa, która nakazała poniekąd rozliczanie się w Polsce ukróciła proceder zagranicznych firm i tym sposobem na rynku pozostało niewiele firm. Aktualnie można zauważyć dobrą tendencję do wracania zagranicznych bukmacherów, a także do wchodzenia nowych na rynek, który staje się coraz bardziej konkurencyjny, co będzie dobrze wpływało na klientów.

najlepsi legalni bukmacherzy
Jaki bukmacher w Polsce jest najlepszy w tym roku?

Punkty stacjonarne, a granie w internecie

Granie w internecie jest bardzo nowoczesne i korzystają z niego głównie osoby młode, które nie mają czasu, żeby posiedzieć w punkcie bukmacherskim i tam tworzyć kupon. Granie w internecie ma wiele plusów, ponieważ łatwiej znaleźć statystki danych drużyn, a także można na spokojnie wszystko do siebie dopasować i nie trzeba słuchać rozmów inny klientów.

Jednak z drugiej strony granie stacjonarnie tworzy więzi między ludźmi, które powodują, że klienci wracają cały czas do jednego miejsca. Jest wielu znajomych, którzy lubią razem wybrać się do zakładów bukmacherskich i spędzić tak trochę wolnego czasu, także przeniesienie całej rozgrywki do internetu na pewno nie byłoby dobrym posunięciem ze strony firm przyjmujących zakłady.

Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce

1. Fortuna – jest to firma, która działa na terenie Europy Środkowej, a także Wschodniej. Posiada ona w Polsce ponad 600 punktów naziemnych, więc każdy, kto chociaż raz chciał obstawić zakład na pewno za tę firmę. Są oni na rynku od 20 lat, więc strategia firmy jest prowadzona bardzo dobrze i na razie nic nie wskazuje na to, że mogliby oni wypaść z top 3 najlepszych bukmacherów w Polsce.

2. STS – firma ta została założona w 1997 roku, więc jej doświadczenie jest zbliżone do Fortuny. Jest to także bardzo rozpoznawalna marka, którą można zobaczyć na różnych imprezach sportowych. Mają oni 420 punktów naziemnych w Polsce i zatrudniają ponad 1300 osób. 

darmowy bonus bez depozytu w sts
Kod promocyjny na bonus 29 PLN bez depozytu w STS

3. Totolotek – jest to kolejny bukmacher, który ma już ponad 20 lat doświadczenia na rynku. To, że dana firma utrzymuje się tyle lat oznacza, że jest dobrze prowadzona i ludzie chętnie do niej wracają. Posiadają oni ponad 250 punktów stacjonarnych, więc jest to prawie 3-krotnie mniejsza liczba od Fortuny. Początkowo obstawianie spotkań możliwe było tylko w punktach stacjonarnych, jednak bardzo szybki rozwój internetu zmusił ich do wejścia w sieć. Takim sposobem w 2013 roku otrzymali oni zgodę ministra na przyjmowanie zakładów bukmacherskich w internecie.

4. LV bet – ten bukmacher postawił bardzo duży nacisk na internet. Raczej nikt nie widział punktu stacjonarnego z tym szyldem, ponieważ przyjmują oni zakłady tylko w internecie i na razie bardzo szybko się rozwijają. Ciekawe czy za parę lat otworzą swoje punkty naziemne i zaczną być dużą konkurencją dla innych firm.

5. ForBet – jest to kolejny bukmacher, który stawia tylko na zakłady internetowe. Oferują oni szeroką ofertę dla swoich klientów i stale się rozwijają.

6. PZ BUK – następny bukmacher, którego ofertę można spotkać tylko w internecie. Ciekawe czy zakłady, które oferują tylko grę w internecie boją się konkurencji, czy też po prostu nie chcą inwestować środków w coś niepewnego. 

7. TOTALBET – firma ta została założona w 2017 roku i posiada siedzibę w Warszawie. Jest bardzo podobna do poprzednich konkurentów i oferuje zakłady tylko internetowe. Jednak na ich stronie można znaleźć informację, z której wynika, że przymierzają się oni do otwarcia punktów naziemnych.

8. Milenium – jest to również dość stara firma, która została przyćmiona przez Fortunę i STS. Posiadają oni stronę internetową, gdzie istnieje możliwość przyjmowania zakładów, a także punkty stacjonarne dla koneserów obstawiania.

bukmacher betfan obstawianie bez podatku
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus i obstawianie bez podatku

9. Etoto – firma ta działa na rynku od 2011 roku, jednak z początku słaby marketing wpłynął na nią bardzo negatywnie. Po zmianach w zarządzie przedsiębiorstwo dostało nowe życie i wszystko zaczęło się od początku. Zaczynało powstawać wiele punktów naziemnych, a także liczne promocje miał przyciągnąć potencjalnych klientów. Okazało się, że będzie im ciężko przebić się na rynku zakładów bukmacherskich i z ponad 30-40 punktów pozostało tylko 7, które rozrzucone są po całej Polsce. Aktualnie firma ta oferuje zakłady głównie w internecie.

10. BetFan – jest to chyba najmłodszy bukmacher, który wszedł na rynek. Łączą oni głównie zakłady z dobrą zabawą i aktualnie oferują granie w internecie.

Jak widać jest bardzo dużo firm, które chcą wejść na rynek zakładów bukmacherskich w Polsce. Jest to oczywiście związane z faktem, że coraz więcej osób obstawia zakłady. W pewnym momencie może nastąpić przesycenie rynku i z pewnością słabsze firmy odpadną z wyścigu o klienta. Pozostanie tylko kilka firm, które są znane i mają stałych klientów, którzy zawsze do nich wracają. Warto śledzić poczynania mniej znanych firm, ponieważ mogą one szykować bardzo fajne bonusy za zarejestrowanie się, a także wyższe kursy od konkurencji.

Nowi gracze na rynku muszą zainteresować klienta i będą musieli wymyślić coś ciekawego. Starzy wyjadacze jak np. Fortuna czy STS, muszą jedynie przetrwać aktualną obławę ze strony mniej znanych przedsiębiorstw. Jeśli im się to uda to mogą oni zdominować Polski rynek zakładów bukmacherskich. Ciekawą konkurencję będą również tworzył firmy, które zaczną tworzyć swoje punkty stacjonarne. Mogą być one bardzo silne w przypadku zainteresowania klientów. Nowość zawsze przyciągnie parę osób, jednak najważniejszym zadaniem będzie ich utrzymanie.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułJak skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie?
Następny artykułLegalny bukmacher Betclic – Bonus, opinie, oferta zakładów
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?