Którzy bukmacherzy są w Polsce nielegalni? Takie pytanie zadaje sobie mnóstwo początkujących graczy, którzy nie mają jeszcze fachowej wiedzy dotyczącej funkcjonowania polskiego rynku zakładów bukmacherskich. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż za korzystanie z usług nielegalnych firm bukmacherskich mogą nam grozić surowe konsekwencje prawne. Jak sprawdzić który bukmacher jest nielegalny? 

nielegalni bukmacherzy w polsce
Czy warto obstawiać u nielegalnych bukmacherów?

Bukmacher nielegalny – jak go odróżnić od legalnego? 

W 2017 roku zaszło sporo zmian w polskich przepisach dotyczących obstawiania zakładów bukmacherskich. Wprowadzono nowelizację ustawy antyhazardowej, która nałożyła na firmy bukmacherskie szereg rygorystycznych obowiązków i obostrzeń. Wiele firm bukmacherskich nie chciało się jednak zgodzić na proponowane zmiany i opuściło polski rynek. Niektóre firmy przeszły do „podziemia” i zaczęły świadczyć swoje usługi w sposób nielegalny. Aby firma bukmacherska była uznawana za legalną, musi w pierwszej kolejności otrzymać stosowny certyfikat od Ministerstwa Finansów. Każdy bukmacher, który takiego certyfikatu nie posiada, uznawany jest za nielegalny. Za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów może grozić nam surowa odpowiedzialność karna, dlatego stanowczo odradzamy wybieranie firm takich jak Bet365, Expekt lub Unibet. 

Wśród nielegalnych firm bukmacherskich obecnie największą popularnością cieszy się Bet365. Gdy wejdziemy na jego stronę możemy przeczytać komunikat, iż firma nie świadczy już usług polskim użytkownikom. Co ciekawe, inne nielegalne firmy bukmacherskie działają zupełnie inaczej. Bez żadnego problemu można na nie wejść, a dodatkowo są prowadzone w języku polskim. Na typerów czekają też atrakcyjne promocje i bonusy. Jednak najlepsi legalni bukmacherzy z powodzeniem mogą konkurować z tymi firmami, nie ustępują im na krok. 

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

W jaki sposób gracze rejestrują się u nielegalnych bukmacherów? Zmieniają adres VPN. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż samo zarejestrowanie się i opłacenie depozytu to tylko połowa sukcesu. Oprócz tego, trzeba również wypłacić swoją ewentualną wygraną, co jest znacznie trudniejsze w realizacji. Do wypłacenia środków trzeba podać swoje dane osobowe, a po drugie sporo internetowych pośredników w realizacji płatności szybko wykrywa nielegalne usługi. Może zatem okazać się, że pieniędzy zarobionych u nielegalnego bukmachera nigdy nie uda nam się wypłacić. A to nie jedyne konsekwencje, które wiążą się z korzystaniem z usług nielegalnych bukmacherów. 

Dlaczego nie opłaca się grać u nielegalnych bukmacherów?

Gra u nielegalnych firm bukmacherskich może niektórym wydawać się bardzo opłacalna, ponieważ takie firmy nie pobierają podatku na rzecz skarbówki. Jest to jednak bardzo ryzykowne, ponieważ za grę u nielegalnych bukmacherów może nam grozić sporo przykrych konsekwencji prawnych. Zarówno firmy bukmacherskie  świadczące usługi w sposób nielegalny jak i gracze korzystający z ich usług, mogą mieć spore problemy. Przez grę u nielegalnych bukmacherów możemy być ukarani grzywną w wysokości wygranej oraz dodatkową karą w wysokości nawet 740 tysięcy złotych! Mimo tego, iż kary są tak wysokie, zainteresowanie usługami nielegalnych bukmacherów wśród polskich graczy nie słabnie. Do tej pory z nielegalnych buków w Polsce skorzystało już 10 tysięcy osób. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

To oczywiście najważniejsze powody, ale są też inne. Oferta legalnych firm bukmacherskich jak BetX, STS czy popularna Fortuna z roku na rok jest coraz atrakcyjniejsza. Na rynku bukmacherskim panuje duża konkurencja, dlatego bukmacherzy starają się jak mogą, aby przekonać do siebie szerokie grono użytkowników. Wszyscy legalni bukmacherzy oferują ciekawe bonusy na początek oraz stosunkowo wysokie kursy. 

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułTypowanie wyścigów psów – jak obstawiać u bukmachera?
Następny artykułGra bez podatku u bukmachera w Polsce
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?