Nadchodzi czas, kiedy to na ekranach telewizorów w całej Polsce zagości białe szaleństwo, a bukmacherzy będą wręcz tonąć od zakładów na skoki narciarskie. Puchar Świata startuje już 21 listopada tego roku, a w 42. jego sezonie można spodziewać się tak dużej ilości emocji, zmagań i oczywiście okazji na postawienie swoich pieniędzy, jak w każdym poprzednim. W tym wpisie zaprezentujemy wszystko, co trzeba wiedzieć na temat tej imprezy, ale też zaprezentujemy nasze własne typy na Puchar Świata w skokach narciarskich. 

skoki narciarskie 2021 typy
Typy, kursy i darmowe bonusy na skoki narciarskie 2021

Typy, kursy i podstawowe informacje na temat Pucharu Świata

W czterdziestym drugim sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich zmagania będzie toczyć 36. zawodników z całego świata, przy czym o kolejną Kryształową Kulę będzie walczył Stefan Kraft – Austriak, któremu w ostatnim sezonie udało się to zdobyć. Kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich zakłada organizację 35 konkursów, przy czym niektóre z nich będą tymi drużynowymi, inne – indywidualnymi. Wśród nich znajdzie się oczywiście sławetny Turniej Czterech Skoczni.

Poniższe zestawienie przedstawia dwudziestu zawodników, na których ofertę bukmacherską prezentuje większość firm. Obok ich nazwisk prezentujemy kursy, którymi opatrzyli ich kluczowi rodzimi bukmacherzy, zaznaczając, że tyczą się one generalnej klasyfikacji oraz są aktualne na dzień 17 listopada 2020. Realizując własne typy bukmacherskie na Puchar Świata w skokach narciarskich sprawdźmy wpierw, czy kursy te nie uległy zmianom.

 1. Stefan Kraft (Austria) – 4.00 (Betclic), 4.50 (STS), 4.50 (Fortuna)
 2. Ryōyū Kobayashi (Japonia) – 5.00 (Betclic), 4.75 (STS), 5.00 (Fortuna)
 3. Dawid Kubacki (Polska) – 7.00 (Betclic), 6.00 (STS), 7.00 (Fortuna)
 4. Kamil Stoch (Polska) – 8.00 (Betclic), 6.75 (STS), 7.50 (Fortuna)
 5. Markus Eisenbichler (Niemcy) – 16.00 (Betclic), 10.00 (STS), 10.00 (Fortuna)
 6. Karl Geiger (Niemcy) – 10.00 (Betclic), 12.00 (STS), 10.00 (Fortuna)
 7. Marius Lindvik (Norwegia) – 12.00 (Betclic), 10.00 (STS), 10.00 (Fortuna)
 8. Daniel-André Tande (Norwegia) – 16.00 (Betclic), 15.00 (STS), 20.00 (Fortuna)
 9. Timi Zajc (Słowenia) – 20.00 (Betclic), 18.00 (STS), 20.00 (Fortuna)
 10. Piotr Żyła (Polska) – 30.00 (Betclic), 20.00 (STS), 25.00 (Fortuna)
 11. Yukiya Satō (Japonia) – 30.00 (Betclic), 20.00 (STS), 30.00 (Fortuna)
 12. Halvor Egner Granerud (Norwegia) – 50.00 (Betclic), 20.00 (STS), 30.00 (Fortuna)
 13. Robert Johansson (Norwegia) – 30.00 (Betclic), 40.00 (STS), 40.00 (Fortuna)
 14. Johann André Forfang (Norwegia) – 30.00 (Betclic), 40.00 (STS), 40.00 (Fortuna)
 15. Philipp Aschenwald (Austria) – 50.00 (Betclic), 40.00 (STS), 50.00 (Fortuna)
 16. Peter Prevc (Słowenia) – 40.00 (Betclic), 40.00 (STS), 50.00 (Fortuna)
 17. Anže Lanišek (Słowenia) – 60.00 (Betclic), – (STS), 75.00 (Fortuna)
 18. Constantin Schmid (Niemcy) – 60.00 (Betclic), – (STS), 100.00 (Fortuna)
 19. Gregor Schlierenzauer (Austria) – 100.00 (Betclic), – (STS), 200.00 (Fortuna)
 20. Jakub Wolny (Polska) – 150.00 (Betclic), – (STS), – (Fortuna)

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Sprawdzone typy na Puchar Świata w skokach narciarskich

Jeszcze przed startem kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich największe nadzieje pokładamy w Austriaku Stefanie Krafcie, który w ostatnim sezonie odznaczał się niebywałą, wręcz deklasującą wszystkich rywali formą. W klasyfikacji generalnej duże szanse na wysoką pozycję ma też Japończyk Ryōyū Kobayashi, któremu również wróżymy sukcesy. Z polskich zawodników duże szanse można dawać Dawidowi Kubackiemu, który w zeszłym sezonie osiągnął pierwsze miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, a który teraz z pewnością będzie miał chrapkę na znacznie więcej.

Własne typy na Puchar świata w skokach narciarskich możemy realizować nie tylko w kontekście zwycięzców całego turnieju i poszczególnych konkursów. Bardzo ciekawie prezentują się zakłady typu H2H („kto lepszy?”), w której bukmacherzy zestawiają ze sobą pary zawodników, a w których możemy stawiać na to, któremu z nich uda się osiągnąć więcej. Oczywistym jest, że porównywani są zawodnicy na podobnym poziomie – jeżeli chodzi o nasze typy, te wybrane prezentują się następująco:

bukmacher betfan obstawianie bez podatku
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus i obstawianie bez podatku
 • z pary Żyła – Kubacki stawiamy na sukces Żyły w generalnej klasyfikacji,
 • z pary Kobayashi – Stoch stawiamy na sukces Stocha,
 • z pary Geiger – Żyła stawiamy na wygraną Żyły.

Bukmacherzy z ofertą na Puchar Świata w skokach narciarskich

W chwili obecnej niemal wszyscy legalni bukmacherzy pozwalają na typowanie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zdecydowanie najlepiej jest jednak postawić na takiego, który stwarza najlepsze warunki do obstawiania i proponuje obiektywnie najlepsze kursy w towarzystwie kompletnego pokrycia wszystkich spotkań Pucharu.

Aby móc obstawiać własne typy bukmacherskie na Puchar Świata w skokach narciarskich na mniej popularnych narciarzy, najlepiej byłoby postawić na Betclic, który pozwala na typowanie zwycięstwa niemal każdego zawodnika. Choć pozwalają na typowanie wyłącznie wybranych i najpopularniejszych narciarzy, również STS i Fortuna stwarzają świetne warunki do obstawiania, zapewniając ciekawe bonusy ściśle związane ze skokami narciarskimi, a wiele konkursów opatrując również ich darmowymi transmisjami. Sprawdza się to znakomicie zwłaszcza przy obstawianiu w formule na żywo, którą obaj ci legalni bukmacherzy w obrębie tej dyscypliny udostępniają.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeżeli jest to nasz pierwszy kontakt z obstawianiem, zadbajmy o skorzystanie z bonusu powitalnego, oferowanego przez każdego z tych bukmacherów. Sięgnijmy też po kod bonusowy, który jeszcze bardziej poprawi nasz budżet na zakłady. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują osoby zainteresowane obstawianiem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy typerzy, którzy obstawiają skoki narciarskie w internecie zadają sobie często pytanie, co obstawiać żeby wygrywać pieniądze w zakładach sportowych. Czy Polski bukmacher STS znowu będzie najlepszym wyborem dla typujących skoki?

Kiedy i gdzie rozpocznie się Puchar Świata w skokach narciarskich? Kiedy się zakończy?

Dla graczy, dla których obstawianie skoków narciarskich jest szczególnie dochodowe ten dzień w końcu nastąpił. Inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich zaplanowana jest na 21 listopada bieżącego roku, przy czym miejscem pierwszego konkursu będzie skocznia im. Adama Małysza w Wiśle. Turniej potrwa do 10 marca 2020 roku, przy czym jego finisz będzie miał miejsce w słoweńskiej Planicy.

Gdzie można będzie obejrzeć zmagania polskich skoczków?

W tym roku, wyjątkowo, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie będziemy mogli zobaczyć zmagań poszczególnych zawodników bezpośrednio na skoczniach. Zamiast tego będziemy musieli sięgnąć po ich transmisje internetowe. Plusem jest, że niektórzy bukmacherzy oferują dostęp do darmowych transmisji dla wszystkich osób, które obstawiają.

Czy typy bukmacherskie na Puchar Świata w skokach narciarskich można budować samemu?

Oczywiście – jest to nie tylko możliwe, ale i wskazane. Aby typować skutecznie, powinno się jak najwięcej analizować, przykładając największą wagę do aktualnej formy każdego z zawodników. Tę z kolei można dokładnie ocenić poprzez oglądanie sesji treningowych, rozpoczynających się zwykle na dzień przed właściwym konkursem.

Na co można stawiać w kontekście Pucharu Świata?

Podstawą w obstawianiu jest stawianie na zwycięzcę generalnej klasyfikacji, a zatem na zdobywcę Kryształowej Kuli. Stawiać można również na uplasowanie się konkretnego zawodnika w widełkach miejscowych (zwykle 1-3, 1-6, 1-10), ale też na bardzo ciekawe pojedynki typu „kto lepszy?”, w których porównywani są konkretni zawodnicy (wskazujemy, któremu uda się zająć wyższe miejsce).

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułJak NIE typować? – przewodnik po złych praktykach i ich zdrowych alternatywach
Następny artykułLEC 2021 – typy bukmacherskie na League of Legends
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?