Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z tematyką zakładów wzajemnych, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że stworzenie własnego konta w serwisie bukmacherskim (przynajmniej tym legalnym) nie jest ostatnim krokiem ku wejściu w jego posiadanie i cieszeniu się typowaniem bez ograniczeń. Konieczne jest również zweryfikowanie tego konta i przekształcenie go z tymczasowego na to stałe. Jak jednak wygląda cały ten proces, czemu bukmacherzy online tak właściwie wymagają od nas przejścia przez niego i jakich danych będziemy musieli dostarczyć w jego trakcie? O tym wszystkim zamierzamy porozmawiać w naszym dzisiejszym wpisie.

weryfikacja konta bukmacherskiego
Weryfikacja konta u bukmachera – jakie dane są potrzebne?

Dlaczego bukmacherzy online wymagają od nas weryfikacji?

Odwiedzając punkt stacjonarny dowolnego polskiego bukmachera mamy najczęściej świadomość co do tego, że zostaniemy poproszeni o dowód osobisty. Wszystko z uwagi na to, że zakłady bukmacherskie to hazard i jako taki są one przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Prawo wymaga od firm bukmacherskich tego, by sprawdzały wiek swoich klientów – stąd też właśnie ich legitymowanie w punktach naziemnych. Co jednak w przypadku serwisów internetowych, w obrębie których nie ma technicznej możliwości sprawdzenia dowodu “przy wejściu”? Tutaj właśnie mamy do czynienia z weryfikacją konta. Ta polega na podesłaniu bukmacherowi skanu lub zdjęcia dowodu osobistego – koniecznie z tymi danymi, które są wymagane do ustalenia naszego wieku i potwierdzenia tożsamości.

Aby upłynnić proces typowania, bukmacherzy online mają prawo od razu po rejestracji (a zatem bez weryfikacji) umożliwiać swoim klientom obstawianie. Z tym jednak, że przed przejściem przez proces weryfikacyjny odbywa się ono w ramach konta tymczasowego. Przykładowo w STS konto tymczasowe działa wyłącznie przez z góry określony czas i obarczone jest pewnymi limitami. Nie można więc wypłacać gromadzonych na nim środków, a na zakłady można przeznaczyć pewną maksymalną, ustaloną z góry kwotę.

superbet obstawianie online
Jaki kod promocyjny w Superbet na darmowy freebet

Aby przejść przez proces weryfikacji, musimy skierować się do ustawień konta u bukmachera i tam podesłać mu zdjęcie tyłu i przodu naszego dowodu tożsamości. Sam proces trwa bardzo szybko i choć legalne firmy bukmacherskie muszą ręcznie sprawdzać prawidłowość danych (weryfikują, czy przy rejestracji podaliśmy ten sam PESEL, który widnieje na dowodzie), robią to bardzo szybko. Nie ma się zresztą czemu dziwić. To w końcu w ich interesie jest to, byśmy jak najszybciej mogli zacząć obstawiać na “normalnych” warunkach i odblokowali dostęp do swojego konta (jeśli ten został zablokowany – chociażby ze względu na upłynięcie okresu jego ważności).

Jakich danych potrzebuje bukmacher do weryfikacji tożsamości?

Zdecydowana większość bukmacherów, którzy działają w Polsce stara się wymagać od swoich klientów jak najmniej – zazwyczaj tylko tyle, ile rzeczywiście jest ich potrzebne do spełnienia warunków narzucanych przez rząd. Do weryfikacji potrzebują zatem:

  • imienia i nazwiska,
  • adresu zamieszkania (punkt ten dotyczy tylko weryfikacji przy użyciu paszportu – na nowych dowodach osobistych nie ma tego adresu),
  • PESELu,
  • numeru dokumentu tożsamości,
  • daty urodzenia.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Wbrew więc temu, co mówi się w Internecie, bukmacherzy online wcale nie wymagają wszystkich informacji z dowodu osobistego. Jak jednak widać po powyższych wymaganiach, konieczne będzie podesłanie im obu stron dowodu tożsamości.

Weryfikacji danych możemy dokonać w każdym momencie – nie tylko po upłynięciu ważności naszego konta tymczasowego, ale też chociażby bezpośrednio po rejestracji. Często takie działanie jest zresztą rozsądne, gdyż odblokowuje nam dostęp do wielu bonusów. Niektórzy operatorzy uzależniają od tego również skorzystanie z kodu promocyjnego czy bonusu powitalnego. To z kolei sprawia, że im szybciej zweryfikujemy konto, tym lepiej.

poker internetowy betgames sts
Legalne gry karciane w Betgames STS z bonusem

Jeżeli wiążemy swoją przyszłość z konkretnym bukmacherem, w końcu będziemy musieli dokonać weryfikacji. Dobrze byłoby, gdybyśmy mieli tego świadomość jeszcze przed rejestracją. Weryfikacji konta internetowego nie można dokonać odwiedzając punkt stacjonarny bukmachera.

Czy możemy zakryć dane na dokumencie tożsamości?

Choć nie każdy ma tego świadomość, nie musimy przesyłać bukmacherowi w pełni odsłoniętego dowodu osobistego. Jeżeli obawiamy się o jego bezpieczeństwo (a nie powinniśmy, gdyż legalne firmy bukmacherskie jak najpopularniejszy Polski bukmacher STS, są zobowiązani do zadbania o nie), pewne dane możemy zasłonić, nie ujawniając ich bukmacherowi. Wszyscy bukmacherzy online akceptują również dowody z zasłoniętymi tymi danymi, które nie są przez nich wymagane, a których podanie jest po prostu opcjonalne. Mowa tu o wszystkim, o czym nie wspomnieliśmy powyżej w liście danych potrzebnych do przejścia przez proces weryfikacyjny. Oznacza to, że na przesyłanym bukmacherowi dowodzie możemy zasłonić chociażby zdjęcie, imiona rodziców, wzór podpisu i inne. To z pewnością zwiększy poziom naszego bezpieczeństwa, jeśli tylko dmuchamy na zimne. Jeszcze raz jednak przypominamy, że legalni operatorzy muszą zapewnić poufność naszych danych i dbać o to, by nie dostały się w ręce trzecie. Z uwagi na licencję ze strony ministerstwa finansów, dba o to również polski rząd.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Jak zatem zakryć dane z dowodu osobistego? Możemy do tego użyć dowolnego, nawet najprostszego programu graficznego na komputerze, ale też posłużyć się odpowiednią aplikacją na platformę mobilną. Praktycznie każde oprogramowanie graficzne pozwala na to, by umieścić dowolny kształt na obrazku. Pamiętajmy jednak, że ostateczna wersja dowodu osobistego musi posiadać wyraźne wszystkie rogi dokumentu (ten nieważny jest przecinany właśnie w rogu), a całe zdjęcie nie było zamazane. Pozwoli nam to pozbyć się ewentualnych problemów i na pewno przyspieszy cały proces weryfikacji.

Uwaga: w razie potrzeby możemy poprosić bukmachera o usunięcie skanu dowodu osobistego z serwerów po zakończeniu procesu weryfikacyjnego. Musimy jednak wiedzieć, że nie każdy się na to zgodzi. Na pewno jednak jest to możliwe w momencie, w którym usuwamy nasze konto. Zgodnie z ustawą RODO, Polscy bukmacherzy online muszą dawać nam stały wgląd do naszych danych, które przechowują, ale i możliwość ich edycji oraz usuwania w dowolnym momencie.

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułMetody płatności w firmach bukmacherskich – które najlepsze?
Następny artykułZakłady dwutorowe w firmach bukmacherskich – Dlaczego warto obstawiać?
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?