To, że dany bukmacher prezentuje szeroką ofertę na zakłady bukmacherskie nie oznacza tylko tego, że daje możliwość obstawiania wielu dyscyplin i rozgrywek w ich obrębie. Aby być dziś atrakcyjnym miejscem do obstawiania własnych typów, musi proponować wiele różnych rynków, a zatem zdarzeń, na które możemy postawić w kontekście konkretnego spotkania. Dawno już minęły czasy, kiedy to stawiało się wyłącznie na wynik meczu. Dziś zakłady realizuje się na wiele innych sposobów – a im mniej standardowy się wybierze, tym większą wygraną można sobie zagwarantować. Dziś skupimy się na jednym z ciekawszych rodzajów zakładów wzajemnych. Wyjaśnimy, czym są zakłady dwutorowe (zwane też dwudrogowymi), ale i podpowiemy, jak skutecznie je obstawiać i dlaczego warto wpleść je w swoje codzienne typerskie życie.

obstawianie zakładów dwutorowych
Zakłady dwutorowe w firmach bukmacherskich – Dlaczego warto obstawiać?

Czym są zakłady dwutorowe w zakładach bukmacherskich?

Zakłady dwutorowe są tymi zakładami, w których wybiera się jedno z zaledwie dwóch możliwych rozwiązań. Biorąc jako przykład piłkę nożną, najbardziej standardowy rynek na wynik w jej ramach jest zakładem trzytorowym (stawiamy na wygraną pierwszej drużyny, zwycięstwo drugiego zespołu lub remis). Zakład na to, czy w danym meczu padnie czerwona kartka jest z kolei zakładem dwutorowym. Wskazać możemy w nim jedną z zaledwie dwóch możliwości (w tym przypadku – tak lub nie). Jak można wydedukować po powyższych przykładach, zakłady dwutorowe są tymi znacznie bezpieczniejszymi – istnieje znacznie większa szansa na to, że przyniosą nam wygraną. Podczas gdy standardowy zakład to 33% takiej szansy, w przypadku zakładu dwutorowego szanse rosną aż do 50%.

Zakłady dwutorowe w piłce nożnej to tylko te niestandardowe (jest ich oczywiście bardzo dużo – w każdym popularniejszym spotkaniu możemy wybrać nawet kilkadziesiąt z nich). W wielu dyscyplinach jednak są one tymi podstawowymi. Tak jest chociażby w przypadku siatkówki, w której każdy mecz musi wyłonić zwycięzcę (nie ma tutaj remisów). Podobnie jest w przypadku tenisa, snookera czy badmintona.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Dlaczego warto obstawiać zakłady dwudrogowe?

Zakłady dwudrogowe nie bez powodu cieszą się aktualnie tak dużą popularnością wśród osób obstawiających w STS czy innego popularnego bukmachera. Wiąże się ona z mnóstwem korzyści płynących z ich obstawiania. Najważniejsze z nich wymieniamy poniżej.

  • Większe prawdopodobieństwo wygranej. Zakłady dwudrogowe dają aż 50% szans na wygraną. Jeżeli zaś podejdziemy odpowiednio do ich obstawiania i właściwie się do niego przygotujemy, jesteśmy w stanie jeszcze bardziej zwiększyć te szanse.
  • Świetna opcja dla początkujących. Osoby początkujące, które dopiero zaczynają własną przygodę z zakładami wzajemnymi, z pewnością docenią fakt, że w zakładach dwudrogowych można wygrać w znacznie łatwiejszy sposób niż niejedne systemy bukmacherskie. Jako że opcje są zaledwie dwie, poprawne wytypowanie wymaga od nas znacznie mniejszego poświęcenia. Zakłady tego typu nie powodują frustracji i nie zniechęcają do dalszego typowania. 
  • Bardzo duży wybór rynków.  Rynków dwutorowych jest w tym momencie naprawdę dużo u bukmacherów STS, Fortuna, Noblebet czy nawet Superbet. Mamy więc tutaj bardzo szerokie pole do popisu. Możemy wybrać dowolne zdarzenie, które uznamy za odpowiednio bezpieczne i opłacalne.
  • Mniejsza ilość rzeczy do przeanalizowania. Jeśli chcemy obstawiać rynki dwudrogowe, będziemy musieli przeprowadzić analizę pod kątem zaledwie dwóch możliwości. Jako że zakłady te są zwykle dość specyficzne (powiązane z konkretnym zdarzeniem w obrębie wybranego przez nas meczu), nie musimy też skupiać się na ogółach.
fuksiarz nowe promocje na start
Nowa oferta darmowych bonusów na start w Fuksiarz.pl

Warto zwrócić uwagę na to, że zakłady dwutorowe to nie tylko zalety i korzyści. To również pewne wady, co do których musimy mieć świadomość. Największą są oczywiście kursy bukmacherskie. Ten bardzo istotny współczynnik jest silnie powiązany z ryzykiem, jakiego podejmujemy się przy zawieraniu każdego kolejnego zakładu. Jako że to w przypadku zakładów dwudrogowych gwałtownie spada, spada też nasza potencjalna wygrana. Czasem do poziomu balansującego na granicy opłacalności.

Jak skutecznie obstawiać zakłady dwutorowe?

Obstawianie zakładów dwutorowych u bukmachera Fortuna, STS czy innego wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Wiele w tym wszystkim zależy od konkretnego rynku, w który celujemy. Jak zatem pozyskać dużą skuteczność w nim właśnie? Poniżej przedstawiamy kilka naszych porad.

  • Skupmy się na jednym rynku bukmacherskim. Praktycznie wszyscy bukmacherzy online w Polsce oddają nam do dyspozycji całe mnóstwo dwutorowych rynków na zakłady bukmacherskie. Błędem jest chęć skorzystania z każdego z nich. Znacznie lepiej jest skupić się na jednym i to pod jego kątem się przygotować. Jeśli oczywiście jesteśmy już doświadczonymi typującymi, możemy wziąć na stół kilka różnych rynków. Początkującym jednak poleca się skupienie na jednym.
  • Dokonajmy jak najbardziej dogłębnej analizy. Analizowanie spotkań sportowych, które chce się obstawiać to podstawa – nie tylko jeśli chodzi o zakłady dwutorowe. To ono powinno stanowić punkt centralny naszych przygotowań. Pamiętajmy, by przyłożyć się do własnej analizy i zwrócić uwagę na każdy element mogący mieć wpływ na rynek, na którym się skupiamy. To sprawi, że jeszcze bardziej zwiększymy prawdopodobieństwo wygranej.
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet
  • Obstawiajmy na żywo. Jeśli jesteśmy początkującymi użytkownikami, skupmy się raczej na zakładach na żywo. Dają nam one bowiem większe bezpieczeństwo – przede wszystkim dzięki temu, że w ich trakcie jesteśmy w stanie dokonywać analizy już w trakcie meczu, biorącej pod uwagę wszystkie zmienne aspekty, których często nie da się przewidzieć wcześniej. Chodzi tutaj o formę aktualnego dnia, wejście w dany mecz czy strategię przygotowaną na jego rozegranie.
  • Zwracajmy uwagę na kursy bukmacherskie. Kursy bukmacherskie w przypadku zakładów dwudrogowych działają dokładnie tak, jak wszędzie indziej. Najlepsi bukmacherzy online w Polsce opracowują je w taki sposób, by na nich nie stracić. Mniejszymi kursami opatrują więc faworytów każdego ze spotkań oraz rynki bardziej prawdopodobne do wystąpienia, a większymi – rynki bardziej ryzykowne (chcą w ten sposób zachęcić do podejmowania się owego ryzyka).

Pamiętajmy, że nabycie skuteczności w obstawianiu wymaga czasu. Żaden typujący jeszcze nigdy nie stał się ekspertem po zaledwie jednym zakładzie. W dwudrogowych zakładach jesteśmy w stanie budować swoje doświadczenie szybciej i przyjemniej (bo w bezpieczniejszym dla naszych finansów środowisku).

5 / 5. Ocen: 11

Poprzedni artykułWeryfikacja konta u bukmachera – jakie dane są potrzebne?
Następny artykułBwin vs Betway: Kogo wybrać i kto ma lepszy kod promocyjny?
Czy legalny bukmacher online Fortuna to najlepszy bukmacher dla Polaków? Czy promocje i darmowe bonusy w Fortunie są najlepsze ze wszystkich zakładów online?